Arta Arnicane pochází z rodiny se silnou a dlouholetou hudební tradicí. Na klavír začala hrát ve čtyřech letech. Několik let studovala v Moskvě, pak ve Skotsku, kde v roce 2004 získala titul Master of Music na Královské skot sk&eacut e; hudební akademii. Lotyšskou akade-mii hudby ukončila v roce 2008, Curyšskou univerzitu umění v roce 2010. Tam pak v roce 2011 ještě absolvovala postgraduální kurz u klavíristy Homera Francescha.
Jako sólová a komorní hráčka vystoupila Arta v Evropě, USA, Mexiku a Austrálii, účinkovala také s prestižním komorním souborem Kremerata Baltica, kterou založil legendární Gidon Kremer pro mladé talentované hudebníky a s orchestrem Musik-kollegium Winterthur. Hudební záznam s tímto souborem získal titul "Nahrávka měsíce" na prestižním britském hudebním portálu MusicWeb International.
V roce 2010 získala Arta hned čtyři ocenění na mezinárodních soutěžích: Zurich Animato Foundation, na Mezinárodní klavírní soutěži v Sussexu, Mezinárodní klavírní soutěži v Baltském moři a Mezinárodní klavírní soutěži Valencie "Premio Iturbi". V roce 2011 se pak stala laureátkou soutěže "Pražské jaro 2011".
Od roku 1996 pravidelně natáčí pro lotyšské rádio. Nahrála několik CD, nejnovější je její CD Aqua.